evie has logged 11 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
How It Ends

How It Ends

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry