Sort by
  • The Seventh Seal

    ★★

  • Rabbits

    ★★★★★

  • Un Chien Andalou

    ★★★★½

  • The 39 Steps

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★

  • Easy A

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Four Weddings and a Funeral

    ★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★★

  • Obvious Child

    ★★½

  • Blue Valentine

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½