• A Castle for Christmas

    ★★★★

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★★

  • LuLaRich

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • False Positive

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Seance

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Star Wars Biomes

  • Things Heard & Seen

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★½

  • Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

    ★★★★★

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★