Olivia has logged 498 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

2020
×
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Eagles Are Turning People Into Horses

Eagles Are Turning People Into Horses

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Friday

Black Friday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry