Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
17
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry