rosie has logged 11 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry