RSS feed for rosie

rosie has logged 10 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry