Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Finch

    ★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Voyagers

  • Madame Claude

  • Outside the Wire

  • The Dig

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Six Minutes to Midnight

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

  • The Decline

    ★★★½

  • Falling

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Radioactive

  • The Laundromat

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • First Cow

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Captive State

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Prospect

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Beach Rats

    ★★½

  • Call Me by Your Name