• Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Goodnight Darling

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Save Ralph

    ★½

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Safer at Home

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Eyes of Eidolon

    ★★★★

  • Don't Peek

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Host

    ★★★½

  • Don't Listen

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★★

  • The Hand

    ★★★

  • Kissed

    ★★½

  • The House Abandon

    ★★

  • Paisagem é Narrativa

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Fragile.com

    ★★★★

  • Rebooted

    ★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Macabre

    ★★★

  • Make Me a Sandwich

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★