• The Northman

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • New York Ninja

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • The Pedal Movie

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Invisible Man

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

    ★★★

  • Pizza: A Love Story

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Dirt

  • Us

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Paddleton

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Report

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Creed II

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Head Hunter

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Overlord

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Screwball

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9