Sort by

Kevin has logged 234 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
26
She Mob

She Mob

1968
×
★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Edit this entry  
20
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
The Case of the Scorpion's Tail

The Case of the Scorpion's Tail

1971
×
★★½
Edit this entry  
20
Rancho Deluxe

Rancho Deluxe

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★★
Edit this entry  
18
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Creature

Creature

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Severed Arm

The Severed Arm

1973
×
★★★½
Edit this entry  
03
Smile

Smile

1975
×
★★★½
Edit this entry  
02
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nightmare Weekend

Nightmare Weekend

1984
×
★★
Edit this entry  
30
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Legend

Legend

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tragic Ceremony

Tragic Ceremony

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ticks

Ticks

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★★
Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Edit this entry  
02
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry