• Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Luc Longley: One Giant Leap

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • JCVD's Day Out

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Death of Nintendo

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • EXIT

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Birthday

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Extreme Job

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Default

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Wolf: True Alpha

    ★★

  • Alpha: The Right to Kill

    ★½

  • Michael Palin in North Korea

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★★★

  • Kusina Kings

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Over Drive

    ★★

  • Putin's Witnesses

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • What a Wonderful Family! 3

    ★★★½

  • Bushworld Adventures

    ★★★★★

  • Nothing to Lose

    ½

  • The Public

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Chase

    ★★★

  • Prison Playbook

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • XTC: This Is Pop

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Ajin: Demi-Human

    ★★½

  • The Wife

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Youth

    ★★★

  • Manhunt

    ★★

  • It

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★½

  • Miman City 2017

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★½