Sort by

Casey has logged 134 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Finis Terrae

Finis Terrae

1929
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
09
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
05
What You Gonna Do When the World's on Fire?

What You Gonna Do When the World's on Fire?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Poor Cow

Poor Cow

1967
×
★★★
Edit this entry  
11
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Anney in the City

Anney in the City

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
A Season in France

A Season in France

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Somewhere, Someone

Somewhere, Someone

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ghostbox Cowboy

Ghostbox Cowboy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Megacities

Megacities

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Edit this entry  
02
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Our Time

Our Time

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
As Bodas de Deus

As Bodas de Deus

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry