• Louis C.K.: Sorry

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Nitram

    ★★★★½

  • Pig

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • The Novice

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Happily

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • High Score

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • The Swamp

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • 8:46

  • TFW No GF

    ★★★