Sort by

Will has logged 21 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Busting

Busting

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Super Fuzz

Super Fuzz

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Cops and Robbers

Cops and Robbers

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Serial

Serial

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Darker Than Amber

Darker Than Amber

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Pack

The Pack

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mean Dog Blues

Mean Dog Blues

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Dharma

American Dharma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry