RSS feed for Sam
  • The Lovebirds

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Undone

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Groupers

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Light of My Life

    ★★★½

  • The Mustang

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½