• To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • Status Update

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • It

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Split

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • The Nice Guys

  • Hush

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Inside Out

  • Jurassic World

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★

  • Let's Be Cops

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • It Follows

    ½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • No Strings Attached

    ★★★★★

  • Burlesque

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Up

    ★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Dreamgirls

    ★★★★★

  • Rent

    ★★★★★

  • The Incredibles

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Chicago

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★