Sort by
  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Emancipation

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★

  • Strange World

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Till

    ★★★½

  • Nick Kroll: Little Big Boy

  • Smile

    ★★★

  • The Greatest Beer Run Ever

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Blonde

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Bros

    ★★★½

  • Pinocchio

  • Saint Omer

    ★★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★

  • Empire of Light

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Athena

    ★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Persuasion

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • EO

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½