• Jurassic World Dominion

  • The Lost City

  • Nightmare Alley

  • No Time to Die

    ★★½

  • Stillwater

    ★★

  • F9

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Audrey

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Belushi

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Normal People

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Midsommar

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Poison Rose

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Dumplin'

  • Speed Kills

    ½

  • Mary Queen of Scots

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • A Faithful Man

    ★★★

  • High Life

    ★½

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Tau

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★

  • Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Gotti

    ½

  • Book Club

    ★★★½

  • Breaking In

    ★★★

  • Love, Gilda

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Mute

    ★★