Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Downton Abbey: A Moorland Holiday

Downton Abbey: A Moorland Holiday

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
The Story of Lovers Rock

The Story of Lovers Rock

2011
×
Edit this entry  
15
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Downton Abbey: The London Season

Downton Abbey: The London Season

2013
×
Edit this entry  
11
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Downton Abbey: A Journey to the Highlands

Downton Abbey: A Journey to the Highlands

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Downton Abbey: Christmas at Downton Abbey

Downton Abbey: Christmas at Downton Abbey

2011
×
Edit this entry  
02
Queens At Heart

Queens At Heart

1967
×
Edit this entry  
02
All In This Tea

All In This Tea

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Destiny in Alice

Destiny in Alice

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Angels Wear White

Angels Wear White

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Happiness

Double Happiness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Letters Home

Letters Home

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rambling Rose

Rambling Rose

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Be Pretty and Shut Up!

Be Pretty and Shut Up!

1981
×
★★★★
Edit this entry  
23
Just Avoid Sex

Just Avoid Sex

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Scum Manifesto

Scum Manifesto

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maso and Miso Go Boating

Maso and Miso Go Boating

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Female Closet

The Female Closet

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cane River

Cane River

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Real Love

Real Love

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Faya Dayi

Faya Dayi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Moving On

Moving On

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry