RSS feed for Ogreboy1992
  • Force of Nature

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Droving

    ★★★★

  • I Still Believe

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Stargirl

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • 365 Days

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Noelle

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • The Little Mermaid: The Broadway Musical

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★★

  • Zeroville

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Fanatic

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • The Poison Rose

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • A Dog's Journey

    ★★★★

  • The Intruder

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • UglyDolls

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★½