• Wild Abandon

    ★★½

  • Alcarràs

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★

  • The Line

    ★★★

  • Superheroes

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Hypnotic

  • Dune

    ★★★★

  • Feathers

    ★★★½

  • Hello My Dear

  • Save Ralph

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Leyla Everlasting

    ★½

  • Ethos

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Invisible to the Eye

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Aleph

    ★★★★

  • Phases of Matter

    ★★★½

  • You Know Him

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • You've Got Murder

    ★★½

  • Travelooper

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Nimic

  • A Month of Single Frames

    ★★★½

  • Greatest Events of World War II in Colour

    ★★★★

  • La Belle Indifference

    ★★★★½

  • May… I Have This Dance?

    ½

  • Memorable

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Quiet Carriage

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • You Deserve a Lover

    ★★½

  • Olla

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★½

  • Adopt a Daddy

    ★★½

  • Crocodile

  • Ghosts of Sugar Land

  • Stone

    ★★★½

  • Doctor Who: Resolution

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Siren's Call

    ★★½

  • Mirage

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Unexpected Item

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • The Orphan

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • I Don’t Believe In You But Then There Is Gravity

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • Enough

  • Persona

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★