Sort by

ogün has logged 148 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Greatest Events of World War II in Colour

Greatest Events of World War II in Colour

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Leyla Everlasting

Leyla Everlasting

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Curfew

Curfew

2012
×
Edit this entry  
19
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phases of Matter

Phases of Matter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
World Cinema

World Cinema

2007
×
Edit this entry  
18
You Know Him

You Know Him

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Deniz Seviyesi

Deniz Seviyesi

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
The Orphan

The Orphan

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Edit this entry  
05
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Siren's Call

Siren's Call

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Leave Me

Leave Me

2009
×
Edit this entry  
22
Luminaris

Luminaris

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
21
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Edit this entry  
21
Kolpaçino

Kolpaçino

2009
×
Edit this entry  
20
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★
Edit this entry  
18
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
Edit this entry  
15
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Factory

Factory

2004
×
Edit this entry  
14
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
13
The Vampires of Poverty

The Vampires of Poverty

1977
×
Edit this entry  
13
Tale of Tales

Tale of Tales

1979
×
Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
Edit this entry  
11
One Week

One Week

1920
×
Read the review Edit this entry  
10
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muto

Muto

2008
×
Edit this entry  
10
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
Edit this entry  
09
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Edit this entry  
09
Entr'acte

Entr'acte

1924
×
Read the review Edit this entry