RSS feed for Paul

Paul has logged 49 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Campbell's Kingdom

Campbell's Kingdom

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jet Storm

Jet Storm

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Child in the House

Child in the House

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell Drivers

Hell Drivers

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Windbag the Sailor

Windbag the Sailor

1936
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dial Code Santa Claus

Dial Code Santa Claus

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Topkapi

Topkapi

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cracksman

The Cracksman

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Violent Playground

Violent Playground

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Abominable

Abominable

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
The Mind of Mr. Soames

The Mind of Mr. Soames

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Surprise Package

Surprise Package

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Headless Ghost

The Headless Ghost

1959
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Warning to the Curious

A Warning to the Curious

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pretty Poison

Pretty Poison

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two-Minute Warning

Two-Minute Warning

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
21 Hours at Munich

21 Hours at Munich

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Titfield Thunderbolt

The Titfield Thunderbolt

1953
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Fireball 500

Fireball 500

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
School for Sex

School for Sex

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sole Survivor

Sole Survivor

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Support Your Local Gunfighter

Support Your Local Gunfighter

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Machine Gun McCain

Machine Gun McCain

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sound of Fury

The Sound of Fury

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Flight of the Phoenix

The Flight of the Phoenix

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Raft

The Raft

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Racing Scene

The Racing Scene

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World, the Flesh and the Devil

The World, the Flesh and the Devil

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scalps

Scalps

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
My Science Project

My Science Project

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry