Sort by

Paul has logged 67 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beach of the War Gods

Beach of the War Gods

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Commandos

American Commandos

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: State of Decay

Doctor Who: State of Decay

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor in Love

Doctor in Love

1960
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Last Hunter

The Last Hunter

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goodbye Pork Pie

Goodbye Pork Pie

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back in Action

Back in Action

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ladies Club

The Ladies Club

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: Full Circle

Doctor Who: Full Circle

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor at Large

Doctor at Large

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor at Sea

Doctor at Sea

1955
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
U.S. Seals II: The Ultimate Force

U.S. Seals II: The Ultimate Force

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor in the House

Doctor in the House

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: Meglos

Doctor Who: Meglos

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Checkpoint

Checkpoint

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Warn That Man

Warn That Man

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Who: The Leisure Hive

Doctor Who: The Leisure Hive

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dangerous Encounters of the First Kind

Dangerous Encounters of the First Kind

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The General

The General

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Shada

Doctor Who: Shada

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Street Law

Street Law

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Who: The Horns of Nimon

Doctor Who: The Horns of Nimon

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: Nightmare of Eden

Doctor Who: Nightmare of Eden

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Who: The Creature from the Pit

Doctor Who: The Creature from the Pit

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
St. Ives

St. Ives

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Special Cop in Action

A Special Cop in Action

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Over the City

Fear Over the City

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry