• Eternals

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Tenet

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Extraction

  • Mulan

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Swallow

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★