• No Time to Die

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Boss Level

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Nomadland

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • A Perfectly Normal Family

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

  • The Outpost

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

  • Jojo Rabbit

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Batman: Hush

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Commando Ninja

    ★★★★

  • Creed II

  • Venom

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★★★★

  • Skin

  • Peppermint

    ★★★★

  • The Predator

    ★½

  • Mile 22

    ★★★★½

  • Christopher Robin

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½