• Fire Island

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • A Spy Movie

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★

  • Hamilton

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Overlord

    ★★★

  • Quincy

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Package

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Like Father

    ★★★½

  • Grandmother's Gold

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • 211

  • Tag

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½