Sort by

vic has logged 25 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
211

211

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of D

House of D

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry