Sort by

brittany has logged 217 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
365 Days

365 Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jexi

Jexi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spiral

Spiral

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting

The Haunting

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tom Petty and the Heartbreakers: Runnin' Down a Dream

Tom Petty and the Heartbreakers: Runnin' Down a Dream

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evita

Evita

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Judy

Judy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stevie Nicks - 24 Karat Gold The Concert

Stevie Nicks - 24 Karat Gold The Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Glitter

Glitter

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry