Sort by

brittany has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
All of Me

All of Me

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
BMX Bandits

BMX Bandits

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
Read the review Edit this entry  
28
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Take My Nose... Please!

Take My Nose... Please!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry