Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
JoJo's Bizarre Adventure: Phantom Blood

JoJo's Bizarre Adventure: Phantom Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Happiness

Happiness

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Bad Travelling

Bad Travelling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Bad Travelling

Bad Travelling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★½
Edit this entry  
04
ME!ME!ME!

ME!ME!ME!

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
cat city

cat city

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
South Park the Streaming Wars

South Park the Streaming Wars

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
E.V.A.

E.V.A.

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Puparia

Puparia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★½
Edit this entry