• I Care a Lot

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Venom

    ★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Bright

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • The Emoji Movie

  • Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

  • The Book of Henry

    ½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★½

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Passengers

    ★½

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Trolls

  • Split

    ★★★½

  • Storks

    ★★

  • Sing

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★½

  • The Secret Life of Pets

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • God's Not Dead 2

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Keanu

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Gods of Egypt

    ½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★½

  • Norm of the North

    ½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Concussion

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Fantastic Four

  • Pixels