• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • X

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Hatching

    ★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Sweet Girl

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Till Death

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½