• Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Lady Bird

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • La La Land

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • Fight Club

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Trainspotting

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Shining