Sort by

carter has logged 45 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Extraction

Extraction

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry