• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • My Son

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Together

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • The Paramedic

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Given

  • Tenet

    ★★★½

  • The Book of Sun

    ★★★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Old Kids

  • The Half of It

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Present

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Despite Everything

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½