Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
My Son

My Son

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Together

Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Goldfish

Goldfish

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry