Sort by
  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Elle

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Distant Voices, Still Lives

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Mr. Klein

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★★

  • Cat People

    ★★★★★

  • Bringing Up Baby

    ★★★★