Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantasy A Gets a Mattress

Fantasy A Gets a Mattress

2023
×
Edit this entry  
05
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
News from Home

News from Home

1976
×
Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Come Together

Come Together

2016
×
Edit this entry  
28
My Big Fat Greek Wedding 3

My Big Fat Greek Wedding 3

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry