• Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dune

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Spirit Untamed

    ★★★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

    ★★★★★

  • One Night Only: The Best of Broadway

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • My Brother Jordan

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Faint of Heart

    ★★★½

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Deadwater Fell

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

  • Ride Like a Girl

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Descendants 3

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

  • Aladdin

  • Yesterday