• The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

  • Us

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Antrum

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Selfie from Hell

    ½

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

  • It Comes at Night

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★★½

  • Team Thor

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ½

  • The Shallows

    ★★★

  • Finding Dory

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½