Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Yuki's Sun

Yuki's Sun

1972
×
Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wingwomen

Wingwomen

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★½
Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Used to Be Funny

I Used to Be Funny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Long Walk

The Long Walk

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry