Sort by

okcordero has logged 38 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain Blood

Captain Blood

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Music

Music

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
★★★½
Edit this entry  
24
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Edit this entry  
23
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Edit this entry  
22
Night Train to Munich

Night Train to Munich

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Redes

Redes

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dishonored

Dishonored

1931
×
★★★★
Edit this entry  
17
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★★
Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shame

Shame

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happiness

Happiness

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Morocco

Morocco

1930
×
★★★½
Edit this entry  
10
In Time

In Time

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Serpent

Serpent

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry