Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Birds

Love Birds

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blazed

Blazed

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Iliza Shlesinger: Hot Forever

Iliza Shlesinger: Hot Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Zen – Grogu and Dust Bunnies

Zen – Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Belvedere Presents Daniel Craig

Belvedere Presents Daniel Craig

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scarfies

Scarfies

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Prophets of Change

Prophets of Change

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Carrie: The Musical

Carrie: The Musical

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Moja Vesna

Moja Vesna

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shania Twain: Not Just a Girl

Shania Twain: Not Just a Girl

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ordinary World

Ordinary World

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bros

Bros

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Score

The Score

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Walt & El Grupo

Walt & El Grupo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Sweet Lord

My Sweet Lord

2021
×
★★
Read the review Edit this entry