• Us

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★½

  • Project Gutenberg

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • The Nun

    ½

  • Big Brother

    ★★

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

    ½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★½

  • Mandy

  • The Commuter

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Bleeding Steel

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★

  • Manhunt

  • Human Flow

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • American Made

    ★★★½

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Foreigner

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Kung Fu Yoga

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • The Great Wall

  • Underworld: Blood Wars

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★

  • On the Road

  • S Storm

    ½

  • Cold War II

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Jason Bourne

    ★★★★

  • Colossal

    ★★

  • The Shallows

    ★★½

  • The Secret Life of Pets