• The House of Flowers: The Movie

    ★★★★

  • Impossible Things

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Landscapes

    ★★★★½

  • Moon, 66 Questions

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Mighty Flash

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★½

  • Tell Me When

    ★★★½

  • The Spokeswoman

    ★★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★★½

  • Son of Monarchs

    ★★★★½

  • Ciudad

    ★★★★

  • All That Is Invisible

    ★★★★

  • Ricochet

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Someone Has to Die

    ★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★★

  • Ana

    ★★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • Danyka

    ★★★★½

  • The Idealists

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • My Tender Matador

    ★★★★

  • Fauna

    ★★★★½

  • New Order

    ★★★★

  • Tragic Jungle

    ★★★★

  • Notturno

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★½

  • Japan Sinks: 2020

    ★★★★

  • Josep

    ★★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★½

  • Things We Dare Not Do

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • The Howls

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★½

  • Days

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • One in a Thousand

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Goblin Slayer: Goblin's Crown

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Summer White

    ★★★★

  • Identifying Features

    ★★★★½

  • Jumbo

    ★★★★½

  • Voices in the Wind

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★½

  • La Mami

    ★★★★

  • Uncle

    ★★★★½

  • Powder

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★½