• Nr. 10

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • My Father Is an Airplane

    ★★★

  • Being James Bond

  • Dune

    ★★★★

  • The Judgement

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★½

  • Ferry

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • WandaVision

  • Ronald Goedemondt: Numero Uno

  • Youp van 't Hek: Korrel Zout

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The East

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Lost Bullet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Rundfunk: Jachterwachter

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Tesla

    ★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Tailgate

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen