Sort by
  • Wish

    ★★★★

  • Peter & the Wolf

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★★

  • Sirocco and the Kingdom of the Winds

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Glorious Ashes

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Strange World

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • My Father's Dragon

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • Pinocchio

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Next Sohee

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • INU-OH

    ★★★★★