Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Merry Little Batman

Merry Little Batman

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Merry Little Batman

Merry Little Batman

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
Merry Little Batman

Merry Little Batman

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
Edit this entry  
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Wish

Wish

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
11
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
19
Peter & the Wolf

Peter & the Wolf

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
26
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Our Folks

Our Folks

1967
×
★★★
Edit this entry  
18
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sirocco and the Kingdom of the Winds

Sirocco and the Kingdom of the Winds

2023
×
★★★
Edit this entry